https://www.cooljerseyedge.com, https://www.collegeshopfan.com, https://www.kcchiefsgearusa.com, https://www.dlionsgearusa.com, https://www.bravensgearusa.com, https://www.cbengalsgearusa.com, https://www.gbpackersgearusa.com, https://www.htexansgearusa.com, https://www.laramsgearusa.com, https://www.dcowboysgearusa.com, https://www.mdolphinsgearusa.com, https://www.aliexfanshop.com, https://www.bbillsgearusa.com, https://www.nnbafanshop.com, https://www.collegeedgeshop.com
 

Veri Bütünlüğü Eğitimi

GMP’nin en temel gerekliliği olan Veri Bütünlüğü son yıllarda artan önemi ile hem otorite denetimlerinin ve de tedarikçi denetimlerinin olmazsa olmaz konularının başında gelmektedir.

Peki “Veri Bütünlüğü neden bu kadar önemlidir?”

Ürün kalitesinin ve hasta sağlığının korunması güvenli, kaliteli ve kullanım amacına uygun ürünlerin üretilmesi ile sağlanır. Bunun garanti edilmesi için ürün yaşam döngüsü boyunca her aşamadaki GxP’ye dair verilerin nitelendirilebilir, okunabilir, eş zamanlı, orjinal, doğru, tutarlı, kalıcı, tam ve mevcut olmasının sağlanması gereklidir. Bunun sağlanması için Farmasötik Firmalarda etkin bir veri yönetim sistemi bulunmalı, bu sistem içerisinde veri ile ilgili riskler tespit edilmeli ve kabul edilebilir seviyelere indirilmelidir.

Veri Bütünlüğü eğitimi ile katılımcıların bu konularda sistem kurmaya ve/veya mevcut sistemlerini gözden geçirmeye yönelik bilgi edinmelerine olanak sağlananacaktır.

Paylaş