HPAPI Üretimlerine Yönelik Containment Gereklilikleri Stratejileri Eğitimi

Günümüzde, Yüksek Güçlü Aktif Prensip Bileşenleri (HPAPI) kullanan ilaç sektörü , özellikle onkoloji sektöründe çok spesifik tedaviler konusunda büyüme sürecindedir. Aktif bileşen olarak HPAPI’leri kullanan ilaçlar, hasta için daha düşük bir doz gerektirme avantajına sahiptir, böylece yan etkileri azaltır.

HPAPI bileşiklerini kullanmanın sorunu, yüksek konsantrasyonlarda bu bileşiklerin yalnızca hasta için değil, aynı zamanda aktif bileşenin veya nihai ilacın üretim sürecinde hem kimya hem de farmasötik endüstrilerinde çalışan kişiler için tehlikeli olabilmesidir.

Literatür, HPAPIS bileşiklerini birçok yönden tanımlar, ancak yaygın olarak kabul edilen iyi bir yaklaşım, bir aktif bileşenin OEL’si (Mesleki Maruz Kalma Düzeyi) havada 8 saat boyunca 10 µg/m3’e eşit veya daha az olduğunda yüksek etki olarak kabul edilmesidir. sergi. OEL’si ne kadar düşük olursa, bileşiğe maruz kalan insanlara zarar verme yeteneği o kadar artar çünkü bu bileşikler kanserojen, mutajenik, toksik olabilir veya çok düşük konsantrasyonlarda zihinsel problemler üretebilir.

Bu nedenle, hem aktif bileşen hem de nihai farmasötik ürün için bir üretim süreci geliştirirken, maruz kalma limitlerini doğru bir şekilde belirlemenin yanı sıra, bileşiğin OEL’si hakkında çok net olmak çok önemlidir. Personel ve malzeme akışlarının, üretim sürecinin ve bileşimin muhafazasının iyi bir tasarımı, bu bileşenlerle güvenli bir şekilde çalışmanın başarısının anahtarı olacaktır.

Paylaş